Pak de autotrein
Tijdens ons Simplonpas-avontuur kwamen we in Italië vlakbij het station van de BLS Autoverlad Simplon. Dit is een autotrein van Iselle di Trasquera in Italië naar Brig in Zwitserland. Even twijfelden of we richting het station zouden rijden, maar we besloten om dit uiteindelijk niet te doen. Vooral omdat we er niets over wisten, ook niet of we daar nog makkelijk konden keren. Achteraf gezien hadden we deze trein best kunnen nemen, al hadden we dan wel de prachtige uitzichten gemist. Het spoor gaat namelijk door vele tunnels. Onderweg blijf je in de auto of camper zitten.
Kaartje kopen
Voor de autotrein kun je vooraf een kaartje bestellen. Kom je er onverwacht terecht? Dan kun je op het station een ticket kopen. De trein rijdt om de 90 minuten. Vanwege renovatie van de tunnel loopt die tijd tot en met 27 juli 2025 op tot 120 minuten. Tijdens het wachten op het station is het mogelijk om eten of drinken te kopen.
Limieten
De BLS Autoverlad Simplon is geschikt voor auto’s, auto’s met aanhangers en campers. Daarbij gelden de volgende limieten:
Breedte: 2,50 meter inclusief zijspiegels
Hoogte: 3,10 meter
Totaalgewicht: 3500 kilo/campers tot 5000 kilo
Wil je meer weten over deze trein? Kijk dan op de website van de BLS Autoverlad Simplon.