Martine van der Klauw
(Eind)redacteurHet zonnetje dat door het tentdoek schijnt, het geluid van zingende vogels, in de buitenlucht ontbijten met verse croissantjes. Daarom houd ik zo van kamperen!

Houd je van kamperen, maar verlang je diep in je hart naar de luxe en het gemak van een hotelkamer? Op de Caravan Salon in Düsseldorf zagen we de oplossing: de Kabe Imperial 780 DGLE. Deze caravan is groter, stijlvoller én comfortabeler dan de hotelkamer waarin een deel van de Campingtrend-redactie tijdens de beurs verbleef.
De caravans van het Zweedse Kabe zijn sowieso al compleet en comfortabel, maar de Imperial 780 DGLE is toch wel buitencategorie. Met een lengte van 9,40 meter en een breedte van 2,50 meter is de caravan allesbehalve klein. Binnenin beschik je over bijna 17 vierkante meter leefruimte, wat groot genoeg blijkt voor een compleet en luxe interieur.
Het toilet en de wastafel, met daar tegenover de douche, vormen samen een enorme badkamer. Door de deuren naar het leefgedeelte en het bed te sluiten, heb je in de badkamer privacy en bewegingsvrijheid. Op deze manier maak je van de slaapkamer ook snel een privévertrek. Dat is natuurlijk hartstikke handig als met kinderen reist of logees hebt.
Hoe je die afgescheiden slaapkamer inricht, kies je zelf. Dankzij Kabe’s Flexline-indelingen is de keuze reuze: twee aparte bedden, een riant tweepersoonsbed of stapelbedden, het is allemaal mogelijk.
Het interieur is typisch Scandinavisch. We zien lichte kleuren, hoogwaardig houtwerk, indirecte verlichting en keuze uit diverse stoffen en leersoorten. Opvallend is ook de designkeuken, voorzien van een gas-onder-glas-kookplaat. De vlam zit hierbij onder de glazen kookplaat. Dat ziet er strak uit en maakt de kookplaat heel eenvoudig schoon te houden. Kabe introduceerde deze noviteit vorig jaar en won er en passant de European Innovation Award mee.
De Imperial 780 DGLE is voorzien van het Smart D 2.0-systeem, waarmee je verlichting, water en energie kunt regelen via een centraal paneel. Verder vind je overal in de caravan usb-poorten en zijn er een premium audiosysteem én zelfs een router aan boord. Dit alles helpt je om onderweg net zo connected te zijn als thuis.
Zo’n caravan vol luxe en innovaties vind je niet in het instapsegment. Voor de Kabe Imperial 780 DGLE zoals we hem op de Caravan Salon zagen, moet je minimaal een ton neerleggen. Dat is stevig, maar daarvoor krijg je wel een luxe en comfortabele caravan waarin je het hele jaar door kunt vertoeven.
Foutje gezien? Mail ons. Dat stellen we zeer op prijs!