Martine van der Klauw
(Eind)redacteurHet zonnetje dat door het tentdoek schijnt, het geluid van zingende vogels, in de buitenlucht ontbijten met verse croissantjes. Daarom houd ik zo van kamperen!

Winterkamperen is heerlijk, maar koude handen kunnen de pret flink drukken. Zorg dus voor goede wanten of handschoenen. Maar voor welke ga jij? Zowel wanten als handschoenen hebben hun voordelen…
Vind je warmte het belangrijkste, dan kom je uit bij wanten. De vingers zitten bij elkaar, waardoor ze warmte delen en minder snel afkoelen. Ideaal als je lang stilzit – bij het een kampvuur bijvoorbeeld – of tijdens een frisse winterwandeling. Nadeel? Minder beweeglijkheid. Een haring in de grond slaan of je jas open- of dichtritsen is met wanten aan wat lastiger.
Tip: kies wanten met een waterdichte buitenlaag en een zachte fleecevoering. Zo blijven je handen ook bij sneeuw of regen droog.
Moet je iets doen waarbij je grip nodig hebt – zoals de elektra aansluiten of sneeuw scheppen – dan zijn handschoenen handiger. Je hebt meer controle en kunt je vingers afzonderlijk bewegen.
Tip: ga voor gevoerde softshell-handschoenen of leer met een winddicht membraan. Warm, flexibel en duurzaam.
Twijfel je tussen wanten en handschoenen? Er is nóg een optie: ‘lobster gloves’, een mix van beide: je wijsvinger apart voor wat extra behendigheid, de rest samen voor warmte. Bij bol.com zijn veel warme lobster gloves te koop.
Of je kiest voor wanten, handschoenen of lobster gloves hangt dus van een aantal factoren af:
Dit artikel bevat affiliatelinks. Dat betekent dat als jij een product via deze link koopt, wij hier een klein percentage voor krijgen. Dit heeft geen invloed op de prijs die jij betaalt.
Foutje gezien? Mail ons. Dat stellen we zeer op prijs!