Farfalla Flip-up

Farfalla Flip-up: compacte aanhanger met hefdak

Martine van der Klauw

Farfalla introduceerde twee jaar geleden de Flip. Een campingtrailer voor sportieve kampeerders. Compact, veel laadruimte en vooral bedoeld om onderweg te zijn. Voor 2026 zet de Duitse fabrikant die lijn door met de Farfalla Flip-up. De basis blijft herkenbaar, maar met één belangrijke toevoeging: een hefdak.

Net als de Flip is ook de Flip-up gebaseerd op een gesloten aanhanger. Buiten compact, binnen slim ingericht. Je kunt er zitten, eten en slapen, terwijl er ruimte overblijft voor sportuitrusting of bagage. De panoramaklep is gebleven en maakt het interieur licht en open.

Eerlijk is eerlijk, de Farfalla Flip-up is geen caravan waarmee je drie weken op één plek wilt blijven staan. Maar houd je van rondtrekken, dan is het misschien wel iets voor jou.

De Flip versus de Flip-up

Het verschil zit letterlijk in de hoogte. De Farfalla Flip-up heeft namelijk een hefdak, waarmee de leefruimte flink toeneemt. Je hebt meer bewegingsvrijheid binnen én er ontstaan twee extra slaapplaatsen (198 x 146 cm). Daarmee wordt de Flip-up interessant voor kampeerders die met meer dan twee personen reizen, of simpelweg wat extra comfort willen zonder een grotere caravan te trekken. Het hefdak is snel te bedienen en past bij het Flip-concept: arriveren, openen en klaar. Ideaal voor korte stops, weekendtrips en rondreizen.

Farfalla Flip-up
De Farfalla Flip-up heeft een aerodynamische voorkant.
Farfalla Flip-up
De Farfalla Flip-up heeft een aerodynamische voorkant.

Aerodynamischer onderweg

Met gesloten hefdak blijft de Farfalla Flip-up opvallend laag, wat zorgt voor een gunstige basis voor de luchtstroming. Farfalla biedt daarbij een optionele aerodynamische voorkant aan, die de luchtweerstand verder verlaagt. Dit maakt de Flip-up zeer geschikt voor achter een elektrische trekauto. Tijdens tests werd zelfs een elektrisch rijbereik van bijna 400 kilometer gemeten, zo laat de fabrikant weten. De Flip-up is leverbaar vanaf 26.295 euro en is van 17 tot en met 25 januari te bewonderen op de CMT in Stuttgart.

Foutje gezien? Mail ons. Dat stellen we zeer op prijs!

Martine van der Klauw

(Eind)redacteur

Het zonnetje dat door het tentdoek schijnt, het geluid van zingende vogels, in de buitenlucht ontbijten met verse croissantjes. Daarom houd ik zo van kamperen!